איך לאזן בין ההכנסות להוצאות החודשיות

חלונות הראווה של מיטב החנויות מאוד מפתים. החנויות המקוונות בארץ ובחו"ל מציעות לנו אין ספור מבצעים והנחות שפשוט חבל לא לקנות. עם כל הפיתויים שיש מסביב, אין פלא שכולנו מרגישים שיש לנו קושי לאזן בין ההכנסות להוצאות החודשיות. זה קשה אבל אם רק רוצים – זה אפשרי.

צעד ראשון, סוגרים את המינוס

אחד הכלים הפיננסיים החשובים ביותר שיש לנו בדרך ליצירת איזון בין ההכנסות לבין ההוצאות נקרא הלוואה. אם אתם רגילים להתייחס להלוואה בתוך דרך לרכוש דבר מה יקר כגון רכב או לממן לימודים לתואר ראשון או טיול בחו"ל, כדאי להסתכל על הדברים מנקודת מבט שונה. הלוואה כדוגמת הלוואה לכל מטרה לא חייבת להוביל אתכם ליעד הנחשק כגון טיול לחו"ל או רכישת תכשיט או סלולרי שתמיד רציתם. מבחינתנו, כדאי להתייחס להלוואה שמשמשת עבור כיסוי המינוס בתור הצעד הראשון בדרך לאיזון כלכלי.

צעד שני, עושים סדר בחשבון

מהניסיון שלנו, אנשים שמתקשים לאזן בין הכנסות והוצאות מפחדים לדעת מהו באמת המצב הפיננסי שלהם. הם לא בודקים באופן שוטף כמה כסף נכנס לחשבון וכמה יצא ממנו. הם לא בודקים מהם החיובים מכרטיס האשראי ולא יודעים בדיוק בכמה מזומן הם משתמשים מדי חודש. הצעד השני בדרך לאיזון בין הכנסות לבין הוצאות יהיה לעשות סדר בחשבונות שלכם. לא נותנים לפחד לשלוט על העניינים. עוקבים כל הזמן אחר משיכות המזומן, אחר מה שקורה בחשבון ובאשראי. רושמים את ההוצאות וההכנסות או נעזרים לשם כך באפליקציות (ולא חסרות כאלה).

צעד שלישי, טיפים לחיסכון

הצעד השלישי לאיזון בין הכנסות לבין הוצאות נשען על צעדים אופרטיביים לחיסכון. למשל, ערכו תקציב חודשי שבו ברור לכם מראש כמה כסף תוצאו בכל חודש עבור מטרות ידועות. למשל, אם קבעתם שבכל חודש אתם מוציאים בממוצע 300 שקל עבור בגדים ובחודש שעבר לא קניתם בגדים, בחודש הבא תוכלו לקנות בגדים בשווי 600 ₪. אל תתעצלו, חפשו טיפים נוספים לחיסכון שיכולים לעבוד בשבילכם. רשמו אותם ובצעו. למשל, אל תערכו קניות בלי רשימה. אל תתפתו למבצעים שאתם לא באמת צריכים. וכעת, התור שלכם להמשיך ולאסוף טיפים ולהגיע לאיזון כלכלי.

אהבתם? שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest