איך לצאת מהמינוס

כל משפחה שניה בישראל מרגישה שהמינוס בחשבון מעיק. כל משפחה שניה בארץ מרגישה כי ההוצאות מכבידות והחובות נערמים. שאלת השאלות, אם כן, היא איך אפשר לצאת מהמינוס. אם נדמה כי הדבר בלתי אפשרי, הרי לא כך הם פני הדברים. אמנם לא קל לשנות הרגלים אבל מי שנחוש ומוכן להתאמץ יגלה כי גם מינוס כרוני בחשבון יכול להתכוון ולבסוף להיעלם.

הלוואה לסגירת מינוס – פתרון או אשליה?

אם אתם חיים עם מינוס בחשבון לא מאתמול, יכול להיות שהציעו לכם הלוואה שמטרתה היא כיסוי המינוס. יכול להיות שאפילו נעזרתם בעבר בהלוואה מסוג זה, אבל אם אתם קוראים את הדברים הללו – ככל הנראה המינוס חזר אליכם ובגדול. חשוב לדעת כי הלוואה שמשמשת לכיסוי המינוס יכולה להוות פתרון, אבל זה פתרון ממשי רק אם נוקטים במקביל בצעדים נוספים. כיסוי המינוס מאפשר לכם להתחיל מחדש אך ללא תוכנית כלכלית מסודרת תמצאו את עצמכם בתוך חצי שנה, שנה או שנתיים בדיוק באותו המקום.

במקום קיצוצים פשוט מתכננים

מי שמרגיש כי הוא לא סוגר את החודש בדרך כלל יודע כי יש כל מיני הוצאות שניתן היה לקצץ בהן. מי שנמצא במינוס בחשבון יודע היטב כי אם יקנה פחות בסופרמרקט, אם יוותר על נסיעות לחו"ל ואם יבטל את החוגים לילדים הוא יגיע למצב יותר מאוזן כלכלית. אבל האם זהו הפתרון? רק קיצוצים ועוד קיצוצים? מסבר שלא. לאורך זמן זה לא עובד. מה שבאמת נחוץ זה תכנון, תכנון וידע.

הדבר הנכון ביותר זה לחלק את כל ההוצאות החודשיות לסעיפים שונים כדוגמת דיור (משכנתא, שכר דירה), ארנונה, מים, ביגוד וכן הלאה. לאחר מכן מפרידים בין הוצאות קבועות להוצאות משתנות. בשלב הבא מתכננים תקציב מסודר שבו יודעים מראש, כבר בתחילת החודש, כמה כסף יוקצה לכל סעיף בתקציב. יש לשים לב כי משאירים בצד סכום ידוע להוצאות לא צפויות. כאשר עובדים עם תקציב לאורך זמן מגלים כי מצליחים לשלוט טוב יותר בכל אותן הוצאות עודפות וקונים פחות דברים שלא באמת זקוקים להם (קניית דחף). זו הדרך הנכונה לומר למינוס שלום ולא להתראות.

אהבתם? שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest