איך מכסים את ההלוואות שלקחתי

לקבל הלוואה כיום – זה פשוט יותר מאי פעם. דומה כי כמעט כל מי שרוצה לקבל את ההלוואות למשל לסגירת מינוס, לרכישת בית, לצורך חופשה בחו"ל או חתונה רק צריך לבקש וחיש מהר גם מקבל. אבל הלוואות צריך גם להחזיר ולכן כדאי לדעת לא רק ממי לבקש הלוואה מהירה אלא גם איך מכסים את ההלוואות שלקחתי.

סוף מעשה במחשבה תחילה

את מרבית ההלוואות אנו מתבקשים להחזיר בתשלום חודשי. אמנם, יש בנמצא גם הלוואות אחרות, כגון הלוואות בלון או הלוואות מסוג גרייס או בולט אבל אלה לא ההלוואות המקובלות. לכן, כדי לכסות את ההלוואה כל אחד צריך לשאול את עצמו מראש מהו התשלום החודשי המתאים. אם מישהו אחד מחליט (כהחלטה מושכלת) כי בשלב זה של חייו החזר של 500 ₪ בחודש עבור הלוואה לרכב זה תשלום הגיוני, זה התשלום שלא כדאי לחרוג ממנו. אם לשכן יש יכולת החזר גבוהה יותר ומבחינתו גם 2000 ₪ החזר חודשי עבור הלוואה לרכב זה בסדר, הרי שאין בכך כל בעיה.

אבל חשוב לזכור דבר נוסף. חשוב להביט בהחזר החודשי של ההלוואה על רקע הוצאות אחרות ועל רקע הלוואות אחרות שלקחנו. מי שלא מתחשב בכך מגלה כי עד מהרה קשה לו לעמוד בהחזר ואז מתחילות הצרות. אבל אם נקלעים לקושי, גם אז יש מה לעשות. ניתן בהחלט לכסות הלוואה ישנה בהלוואה חדשה שמקבלים בבנק או ממקור חוץ בנקאי. ויש לכך כמה יתרונות.

מדוע לכסות הלוואה בהלוואה

אם אתה מרגיש שאתה לא סוגר את החודש, אם את מרגישה שההוצאות כבדות, כדאי לכם להכיר את המונח מחזור הלוואה או מחזור חוב. זהו המינוח המקובל למצב שבו לוקחים הלוואה חדשה לצורך כיסוי הלוואות ישנות.

מתי זה טוב? למשל כאשר רוצים לפרוס את ההלוואה לתקופה נוספת, ארוכה יותר. זה יעיל גם אם רוצים לאחד כמה הלוואות ישנות להלוואה אחת, כי תשלום חודשי אחד יותר נוח מכמה תשלומים נפרדים. בדרך זו ניתן גם לנצל הזדמנויות למשל – אם חלה ירידה בריבית, ניתן לסגור הלוואה ישנה ויקרה בהלוואה חדשה ויותר זולה.

אהבתם? שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest