הלוואה לצרכים עסקיים – עצמאי או חברה

השכירים בארץ מכירים את ההלוואות בהקשר של רכישות – מימון לרכישת דירה, הלוואה לרכישת רכב, מימון לשיפוץ וכן הלאה. אבל אוכלוסיית העצמאים הוותיקים וכמובן גם החברות יודעים כי פעילות עסקית צריכה מקורות מימון (אחרת, לא תתקיים צמיחה והתרחבות עסקית). אם אתם שוקלים לקחת הלוואה לצרכים עסקיים נספר לכם מה חדש בתחום זה ואילו מקורות מימון עומדים לרשותכם.

מימון עסקי – בנקאי או חוץ בנקאי

לצורך הקמת עסק או לצורך מימון שוטף של עסק פעיל ניתן לקבל הלוואות בבנקים השונים. במקביל, עקב התפתחות מערכת ענפה של מימון חוץ בנקאי, ניתן בהחלט למצוא מקורות מימון חליפיים (או נוספים). גם אם אתם שייכים ל"דור הישן" אלה שפונים באופן אוטומטי לבנק, אל תשללו את מקורות המימון החדשים יותר.

מימון עסקי וקרנות מימון לעסקים

מקור מימון חשוב שיכול להתאים לעצמאים, יזמים, עסקים וחברות מוכר בשם הכללי "קרן מימון". למעשה פועלות בארץ הרבה מאוד קרנות לעסקים, חלקן מעניקות גם מענקים אך בדרך כלל הסיוע ניתן בהלוואות ייעודיות. יש קרנות שמתאימות לפעילים בענף התעשייה. יש קרנות שמציעות הלוואות לצרכים עסקיים לענף המסחר. יש קרנות שנועדו לתמוך ביצואנים ויש גם קרנות שמעניקות הלוואות לענפים עתירי ידע.

שם שנרצה לעמוד עליו מעט יותר בהרחבה הינו קרן בערבות מדינה. קרן זאת מתאימה לעסקים קטנים או בינוניים וכן לעצמאים שרוצים להקים עסק חדש. ייחודה של הקרן טמון בכך שמדובר בשיתוף פעולה בין המדינה לבין המערכת הבנקאית. זו לא סתם  הלוואה לכל מטרה אלא הלוואה שנועדה לממן הון חוזר, התרחבות, הקמת מפעל חדש או ייצוא לחו"ל.

על מנת לקבל את ההלוואה צריכים לעבור את אישור הבנק (שאושר על ידי המדינה) וכן לקבל את אישור החברה שהוסמכה לאשר את ההלוואה מטעם המדינה. תהליך זה מאפשר קבלן הלוואה בתנאים מיוחדים מבחינת ערבויות. במילים אחרות, בעל העסק, העצמאי או החברה לא נדרשים להמציא ערבים, ערבות אישית אי שעבוד על מנת לקבל את הכסף הדרוש להם. מלבד ערבות של עד 25 אחוזים, על כל יתר ההלוואה ערבה המדינה.

אהבתם? שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest