לקיחת משכנתא לקראת רכישת דירה חדשה

על מנת לרכוש דירה חדשה, בין אם לצרכי מגורים ובין אם לצרכי השקעה, יש צורך בסכום נכבד של כסף. מטבע הדברים, חלק ניכר מהתשלומים המועברים לקבלן ממומנים על ידי משכנתא. הלוואה שכזאת לא לוקחים סתם כך. מקובל מאוד להתייעץ עם יועץ משכנתאות בכדי שאפשר יהיה בסופו של דבר לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

כשאתם שמתייעצים – אתם חוסכים

אם אתם עומדים להשלים את חתימת החוזה לרגל רכישת דירה חדשה מגיע לכם מזל טוב. לצד הברכות המגיעות לכם, נעניק לכם טיפ חשוב מאוד – נסביר מדוע חשוב כל כך להשקיע מחשבה ולהתייעץ לפני שמחליטים באיזו הלוואה לבחור.

אם עד עכשיו סברתם כי משכנתא היא פשוט הלוואה גדולה, שניתנת למשך הרבה מאוד שנים הרי שנרצה לחדד את הדברים. הלוואה מסוג זה למעשה הינה מוצר פיננסי מורכב. במילים אחרות, לכל אחד ישנה המשכנתא הייחודית שתתאים לו. לא פחות חשוב, באמצעות התייעצות ובחירה נבונה ניתן לחסוך הרבה מאוד כסף. כשאנחנו אומרים "הרבה מאוד כסף" אנו מתכוונים לעשרות אלפי שקלים וגם יותר. ייעוץ מקצועי למשכנתאות עשוי לחסוך באופן מצטבר סכומי עתק שלא כדאי לאבד.

לקבל החלטה נכונה

מעבר לחיסכון, התייעצות בנושא המשכנתא חשוב כל כך מכיוון שיש הרבה מאוד מסלולים אפשריים, יש הרבה מאוד סוגי ריביות, יש מגוון אפשרויות הצמדה. כמו כן, אפשרויות הפריסה מגוונות ולא תמיד כדאי לבחור באופן אוטומטי בהלוואה הארוכה ביותר האפשרית או בסכום המקסימלי.

ההחלטה באיזו משכנתא לבחור או נכון יותר לומר באיזה תמהיל לבחור נשענת על ההכנסה הפנויה ועל הרכב ההוצאות הקבועות. ההחלטה נשענת על גובה ההון העצמי שתוכלו לגייס ועל מספר הנפשות במשפחה. כדאי גם לשים לב לתוכניות לעתיד, לשינויים בגובה ההכנסה הצפויים לכם ולעוד הרבה מאוד משתנים.

ראוי להוסיף כי במסגרת ייעוץ משכנתאות ניתן לקיים גם סקר שוק בין הבנקים השונים ויש יועצים שהינם בעלי כושר מיקוח ויכולת להשיג ללקוחותיהם תנאים משופרים. אז אם רצונכם לקבל את ההחלטה הנכונה, לחסוך כסף רב וליהנות משקט נפשי – אל תוותרו על ייעוץ לקראת רכישת הדירה והמשכנתא.

אהבתם? שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest