מהם היתרונות במימון חוץ בנקאי

קשה לחשוב על הבנקים כעל חלק משוק, אבל למעשה כך בדיוק הם פני הדברים. אמנם בשוק הרגיל קונים ירקות, פירות, בשר או בגדים ולא מקבלים הלוואות אבל בשוק המימון (שהבנקים הם חלק ממנו) – זה בדיוק מה שאנו עושים. הפעם נבקש להסביר מהם היתרונות במימון חוץ בנקאי. כדאי להיות ערים לכך משום שיש עדיין לא מעט אנשים שפונים רק לבנק בכדי לקבל הלוואה. לפעמים, כדאי לשנות הרגלים. לפעמים פשוט כדאי לפעול אחרת.

גם במימון כדאי להשוות מחירים

אם ציינו שגם מימון מתנהל כיום במסגרת השוק (ואפשר לומר, השוק החופשי) הרי שכדאי להוסיף כי רבים הולכים לשוק כי שם קונים יותר בזול. בדיוק על פי אותה גישה נתייחס גם למקורות מימון חוץ בנקאיים. לפעמים, מתברר כי אשראי שיציע לכם הבנק יהיה פשוט יקר יותר ביחס לאשראי שתוכלו לקבל מחוצה לו. יהיה זה רעיון טוב להשוות מחירים לפני שמחליטים.

מחיר ההלוואה נמדד בריבית שאתם צפויים לשלם ולכן – מי שמציע לכם מחיר נמוך יותר מציע לכם עסקה טובה יותר. אך יש לשים לב כי אתם משווים ריביות בצורה נכונה. אם הבנק דיבר אתכם במונחים של ריבית נומינלית, וודאו שגם המימון החוץ בנקאי נוקב בריבית הנומינלית. שימו לב גם האם מדובר בריבית קבועה או משתנה, צמודה או לא צמודה.

על אובליגו וגיוון מקורות מימון

יתרון נוסף בכך שקיים מקור חוץ בנקאי למימון טמון בכך שניתן לגוון מקורות מימון. למשל, אם לקחתם בשנה שעברה מהבנק הלוואה לכל מטרה יתכן מאוד שאם תבקשו מחר הלוואה לרכב לא יסכמו לאשר לכם. אם בבנק אמרו לכם לא, יתכן שבמקום אחר יגידו לכם כן. אגב, זה נכון גם למגזר העסקי שבו מקבול לפנות במקביל לכמה וכמה מקורות מימון. כדאי להוסיף גם כי מקורות מימון חוץ בנקאיים לא מכבידים על האובליגו הבנקאי (סך ההתחייבויות שלכם לבנק). לבנק חשוב לא רק אילו הלוואות לקחתם אלא גם מהי מסגרת האשראי שלכם. משום כך, טוב שיש גם מקורות מימון חלופיים שעומדים לצדכם בשעת הצורך.

אהבתם? שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest