קרן בערבות מדינה – הפתרון לעסקים קטנים

דווקא עסקים קטנים, שזקוקים לפתרונות מימון כדי להתפתח, מגלים כי הבנקים מעמידים בפניהם הרבה מאוד קשיים בדרך לקבלת ההלוואות הנחוצות. לאור העובדה כי הבנקים חוששים לקחת על עצמם סיכונים, רק עסקים מבוססים וגדולים מקבלים אשראי בקלות בעוד שעבור הקטנים מערימים מכשולים.

אחד המכשולים הגבוהים שעימם מתמודד כמעט כל בעל עסק קטן מופיע בדמות הדרישה לערבויות. "זקוק להלוואה?" שואלים אותו. "עליך לחתום על ערבות אישית או לשעבד נכסים". ומה עושה מי שלא יכול לעמוד בכך? הפתרון שהתגבש בעידוד המדינה נקרא קרן בערבות מדינה. אם יש לכם עסק או שאתם מתכננים להקים עסק קטן, זהו פתרון שאתם פשוט חייבים להכיר.

מושיטים יד לעסקים הקטנים

במשך תקופה ארוכה ישבו וחשבו מקבלי ההחלטות וחיפשו אחר דרכים לעורר את הפעילות העסקית במשק. מענקים והטבות מס משמעותיות מקבלים אך ורק העסקים הגדולים ביותר, המקושרים או אלה שמביאים עימם תעסוקה לאלפי עובדים. אך מה לגבי העסקים הקטנים? מכיוון שגלוי וידוע כי העסקים הקטנים הם הגורם המרכזי שתורם לצמיחה ברת קיימא הוחלט לחפש פתרון יעיל בהיבט של המימון. המתווה שעליו הוחלט היה מתן אשראי בנקאי בשילוב ערבות של המדינה.

עסק בר קיימא

אחרי שהבהרנו כי קרן בערבות מדינה איננה קרן מענקים אלא קרן הלוואות, נסביר כי על מנת לקבל את ההלוואה יש לעמוד בסטנדרטים מקובלים. במילים אחרות, יש להוכיח לנציגי הקרן וכן למקבלי ההחלטות בבנק שלעסק יש זכות קיום. אמנם המדינה לוקחת על עצמה את תפקיד הערב במידה שהעסק יגיע לכדי חדלות פירעון כך שהסיכון לבנק קטן מאוד אולם המדינה לא תאשר הלוואה לעסק שאין לו הצדקה כלכלית ותועלת למשק.

על מנת לקבל הלוואה יש להמציא מסמכים המעידים על הכנסות, במידה וזהו עסק חדש יש לתאר את הענף שבו פועלים ומדוע זקוקים להלוואה. בבנק יבקשו לדעת איזה מן סוג של עסק זה, האם זהו עוסק מורשה או אולי חברה בע"מ וכן מהן התוכניות לעתיד. יש לצרף אישורים על הרכב הבעלות בעסק וכן להמציא אישורים מרואה חשבון וכן אישורים מהבנק שבו מתנהל החשבון העסקי.

אהבתם? שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest